AFRICKÉ DOVÁDĚNÍ – sada 24 "bubínků" kostek Carton Cajon Cube

Kód: CC20-AFRIKA
19 900 Kč 16 446 Kč bez DPH
Skladem (9 x sada)

Vydejte se s námi do Afriky s tematicky potištěnými kostkami firmy Carton Cajon.

Kostky jsou vyrobeny ze speciálního pružného kartonu a jejich unikátní konstrukce umožňuje dobré rezonanční i nosné kvality. Užijete je jako bubínek, stupátko, stavební prvek, židličku apod. Z potištěných variant sestavíte tematické obrazce podněcující nejen hudebně-výchovné, ale i myšlenkově-poznávací činnosti či rozvoj čtenářské a matematické pregramotnosti. Sestavené obrazce podněcují k rozhovorům s environmentální tematikou.
Informace v PDF k tisku: PDF_file_icon

Detailní informace

Detailní popis produktu

Práce s kostkami podněcuje fantazii, zlepšuje pozornost a soustředěnost, zároveň se kostka stává předmětem hry samotné.

Pět stran každé kostičky zdobí digitální potisk s africkými motivy, který zapadá do tematického zaměření jednotlivých stran.  Díky tomu využijete kostky nejen při tematických činnostech, ale i jako kulisu při třídních besídkách.

 • Strana 1 - africká zvířátka s číslicí, počátečním písmenkem a odpovídající grafikou.
 • Strana 2 - mapa Afriky s přírodními unikáty, pamětihodnostmi, nerosty, faunou a flórou.
 • Strana 3 - vyobrazení deštného pralesa zachycující tropické podnebí střední a západní Afriky.
 • Strana 4 - obraz savany a stepi jižní Afriky včetně jejího obyvatelstva.
 • Strana 5 - oblast Sahary a severní Afriky včetně rozsáhlé pouště.
 • Nepotištěná šestá strana s otvorem uprostřed umožňuje vkládání přidaných elementů (čtverců, kruhů, zvířátek, hudebních motivů apod.).

africke-dovadeni1

Sada Africké dovádění obsahuje:

 • 24 kostek o rozměru 20 x 20 x 20 cm s africkými motivy v digitálním potisku pro děti
 • 1 velký Carton Cajon s africkými motivy v digitálním potisku pro učitele
 • 400 nalepovacích bílých koleček pro zasouvací elementy
 • 90 zasouvacích koleček s písmenky a čísly
 • 90 malých zasouvacích čtverců 
 • 70 velkých zasouvacích čtverců s digitálním potiskem s africkými motivy nebo s laminovanou fólií s možností psaní
 • 1 publikace Afrika aneb jak si hrají děti na jiných kontinentech Lenky Pospíšilové a jako bonus pár nápadů pro práci s produktem

Přemýšlíte jak kostky do výuky zapojit? Přihlaste se na naše semináře.

 seminare-pro-ucitele-800x500

Doplňkové parametry

Kategorie: Cajony kartonové
Hmotnost: 30 kg
Materiál: speciální silový karton
Potisk: digitální fotorealistický
Povrchová úprava: laminace matná
Rozměry kostky (ŠxHxV): 20x20x20 cm
Rozměry cajonu (ŠxHxV): 30x30x45 cm

Jak Carton Cajon hraje

Reportáž ze semináře Africké dovádění - MAP Havířov

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Silná stránka papíru

Carton Cajon je česká mladá značka designových bubnů vyrobených ze speciálního silového kartonu. Slovo cajon převzala od svých dřevěných předchůdců a termínem „carton“ ukázala směr nového trendu, který v tuzemsku zatím nemá obdoby.

Hlavní silnou stránkou papírových cajonů je paradoxně jejich materiál. Jsou mnohem lehčí než klasická varianta a snadno se tak přenáší, čemuž přispívá i možnost složit je za 20 vteřin do kufříku s popruhem. Mezi další výhody patří jejich zpracování s odolnou konstrukcí, která unese ve standardní velikosti až 150 kg a je takřka nezničitelná, nepřeberné množství designů a dostupnost pro každého. Na své si s cajony přijdou děti i dospělí a díky tomu, že jsou bubny z papíru je i pořizovací cena mnohem příznivější, než je tomu u těžkých dřevěných bubnů.

carton-cajon-navod-skladani-uzky


Jak se na něj hraje?

Papírový cajon ma trochu nižší bas, takže ho mohou používat velké kolektivy, aniž by vznikl nezvladatelný hluk rušící ostatní třídy. Při hraní nepřehluší ani ostatní nástroje a nižší intenzita je ideální i pro hru v uzavřeném prostoru. Na Carton Cajon se dají zahrát až 3 druhy tónů (hluboký, vysoký a střední) podle toho, do jaké výšky směrujete úder dlaní či prsty.

Typický chřestivý zvuk má na svědomí tzv. struník umístěný na kraji vnitřní přední stěny. Poslední specialitou Carton Cajonu je přídavný zvuk, který zajišťuje gumička z pryže navléknutá na vrchní část cajonu. Pokud si chcete rytmus občas okořenit, můžete ji využít na pronikavé práskavé zvuky.

Vznik značky

Carton Cajon je „dobrý nápad“, jak často slýchá její zakladatel – Jan Lála, který má 20 let zkušeností v práci s papírem z reklamní agentury. Zrodila se právě tak, z jednoduchého nápadu plynoucího z otázky „Jak zachovat kvality klasického cajonu a zároveň mu dodat na přitažlivosti novými vlastnostmi?“

A jelikož nápad nezůstal jen v pomyslné rovině, brzy po tom přišly první návrhy a práce na prototypu, který se několikrát testoval a předělával, než úspěšné prošel zátěžovými testy a podával odpovídající výkon po vizuální, praktické i poslechové stránce.

V průběhu 3 let se z jednoho nápadu zrodil cajon Standard pro dospělé, cajon Mini pro děti a ruční tamburína ve více než 50 dostupných designech včetně bílé a hnědé „Natural“ varianty, kterou si hudebníci mohou dotvořit podle vlastní představivosti.

Jelikož se ukázalo, že je Carton Cajon díky svým vlastnostem interdisciplinární učební pomůckou nejen do hudebních škol, ale i pro dramatickou, pohybovou či výtvarnou výchovu, brzy si ho oblíbili i muzikoterapeuti, učitelé a další pedagogičtí pracovníci. Všichni, kdo s cajony chtějí správně pracovat a vytěžit z jeho použití nejen ve školním prostředí maximum se mohou zúčastnit akreditovaných seminářů a workshopů, které Tamburína připravuje ve spolupráci se špičkovými českými i zahraničními lektory.

Více o značce Carton Cajon najdete na www.cartoncajon.cz.