Jak vybrat ten správný cajon?

ALMA-CLASSE

Dnešní trh nabízí velké množství cajonů, které se liší velikostí, zpracování a materiálem. Dříve než vybereme nástroj, uvažme, k čemu poslouží. 

Cajon pro celou třídu či jednotlivce aneb správný materiál

Hledáme-li cajon pro sólového hráče např. do hudební skupiny či skupinu (polo)profesionálních perkusistů, vsadíme na zvukovou kvalitu dřevěného cajonu. Dřevěný cajon charakterizují výraznější basy, ostré výšky a vyšší hlasitost. Je vyroben zpravidla z březového dřeva, na vnitřní straně ozvučné desky je umístěno charakteristické strunění. Na našem webu naleznete produkty firem J. L. Percussion, Meinl, Nino Percussion a Studio49

Pokud zvažujeme koupi cajonů pro větší skupinu amatérských hráčů či školní třídu, vsadíme na kartonové cajony, které jsou tišší,  skladnější a lacinější. Výhodou kartonových cajonů firmy Carton Cajon je bezesporu možnost jejich skládání. Nezaberou velké místo ve skříni. Vybavení pro jednu třicetičlennou třídu se vejde do dvou krabic. Kartonové cajony využijete nejen jako bubínky, ale i jako multifunkční učební pomůcku např. v rámci hudebně-pohybové výchovy, dramatiky a výuky jazyků. Pro ty nejmenší nabízíme bubínky s tematickými potisky např. Africké dovádění.

CC

Cajon pro děti či dospělého aneb správná výška cajonu

Jelikož při hře na cajon sedíme na vlastním nástroji,  je pro pohodlnou hru rozhodující jeho správná výška.Vzhledem k tomu, že výška cajonu není nastavitelná, věnujme výběru správné velikosti patřičnou pozornost.Je-li cajon příliš malý, jsme nuceni nohy nepohodlně "kroutit". Je-li příliš velký, nedosáhneme nohama na zem a visí nám ve vzduchu. Ideální výška cajonu se odvíjí od výšky hráče.

Standardní výška cajonu pro dospělé se pohybuje mezi 45 a 50 cm, šířka a hloubka okolo 30 cm. Jedná se o nejběžnější prodejní rozměr, kterému se přizpůsobuje i výroba tašek.Pro mladistvé a děti jsou vhodné nižší cajony.

Pro děti do 2 do 5ti let (výška 88 a 116 cm) doporučujeme cajony vysoké 30 - 36 cm, pro mladistvé od 10ti let (výška od 143 cm) cajony vyšší 42 cm. Pro děti a mladiství nabízíme cajony značky Nino Percussion.

NINO950 (2)

Chci si složit vlastni cajon

Cajony seženeme nejen složené, ale i v kufříku jako stavebnici. Záleží na naší fantanzii, času a zručnosti každého z nás :-) Stavebnice nabízí firmy Nino Percussion, Meinl a J. L. Percussion.

Přejeme Vám spoustu radosti při hře na tento tradiční španělský nástroj.

NINO951 (5)