"Rozlučka" se školním rokem s bubnem v ruce

IMG_7131 mensi

Na sklonku školního roku jsme uspořádali tři semináře pro pedagogy se zaměřením na rozvoj rytmických dovedností žáků. Vycházejíce z úkolů k procvičení pravidelné pulsace a hry na ozvěnu pronikli účastníci postupně až do tajemství komplementárních rytmů a polyrytmů. Frekventanti si osvojili techniku hry na Carton Cajon, djembe a drobné rytmické nástroje, zahráli si rytmus macru a nyabinghi.

V dílnách Jitky Kopřivové se naučili vnímat kartonový cajon i jako předmět hudebně-pohybových improvizací. Zajímavým zpestřením byla bezesporu i aranžmá populárních písní "Billie Jean" a "The Lion Sleeps Tonight" pro boomwhackery a perkuse. Vyvrcholením semináře byla společná "africká rytmická kompozice" pod vedením Tomáše Kerleho.

Osmihodinové semináře se konaly 24. 6. v Praze, 26. 6. v Olomouci a 27. 6. ve Vratimově v příjemné atmosféře. Vybíráme z reflexí účastníků:

"Děkuji za skvělý seminář, byl to relax, moc jsem si to užila, děti budou taky určitě nadšené..."
"Upřímně, toužím po dalším setkání, a to jsem si dost jista tím, že mi bubnování nešlo????."

Stejný seminář bude pod titulem Základy hry na perkusní nástroje a body percussion ("Level I") nabízen i v dalším školním roce. Pro absolventy připravujeme jeho pokračování ("Level II").

Děkujeme všem za skvělý zážitek a těšíme se na příští setkání!