Carton Cajon Log

Kód: CC4500056
1 490 Kč 1 231 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)

Najděte inspiraci v tom, co vás přesahuje

Proč tolik lidí sní o úniku do přírody? Skrývá se v ní něco většího, než dokážeme popsat, něco, co nás převyšuje. Majestátnost, klid a 100% dokonalost, kterou nenajdeme nikde jinde. Přineste závan toho, co není třeba měnit, k sobě domů. Proč by si návštěva nemohla pro jednou sednout na pařez i u vás v předsíni?

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cajon [kachon], znamená ve španělštině bedýnka. Dřevěné cajony od různých výrobců jsou dnes po právu považovány za plnohodnotné perkusní nástroje. Česká značka Carton Cajon našla v původním dřevěném cajonu inspiraci k výrobě skládacích cajonů z kartónu. Ty, stejně jako jejich dřevění kolegové, jsou plnohodnotným hudebním nástrojem, avšak se značným přesahem do dalších tvůrčích aktivit.

Carton Cajon toho vydrží opravdu hodně a je v podstatě nerozbitný. Je lehký, skládací a bez problémů se dá přenášet.S trochou cviku ho složíte za 20 vteřin a můžete to tak opakovat více než 500 krát. Je vyrobený ze speciálního silového kartonu a unese na sobě až 150 kg!


Neposedné sedací bubny, jak je výrobce vtipně označuje, lze jako moderní učební pomůcku aktivně používat ve většině prostředcích estetické výchovy (hudební, výtvarné, dramatické, taneční), jakožto i v integrované mezipředmětové výuce a projektovém vyučování. 

Zapojením kartonových cajonů do výuky a hrou na ně, se u dětí zvyšuje soustředěnost, zdokonalují se jejich rytmické dovednosti, koordinace i jemná motorika. Výuka se stává hravější, interaktivnější, a hlavně pro děti také mnohem zábavnější. A co na to děti? Tak ty hry s kartonovými cajony prostě milují.

Přemýšlíte jak zapojit cajony do výuky? 

Doplňkové parametry

Kategorie: Cajony kartonové
Hmotnost: 2.5 kg
Motiv: Designový
Balení: kartonový kufřík
Materiál: speciální silový karton
Nosnost: 150 kg
Potisk: digitální fotorealistický
Povrchová úprava: laminace matná
Rozměry : 30x30x45 cm

Jak Carton Cajon hraje

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Silná stránka papíru

Carton Cajon je česká mladá značka designových bubnů vyrobených ze speciálního silového kartonu. Slovo cajon převzala od svých dřevěných předchůdců a termínem „carton“ ukázala směr nového trendu, který v tuzemsku zatím nemá obdoby.

Hlavní silnou stránkou papírových cajonů je paradoxně jejich materiál. Jsou mnohem lehčí než klasická varianta a snadno se tak přenáší, čemuž přispívá i možnost složit je za 20 vteřin do kufříku s popruhem. Mezi další výhody patří jejich zpracování s odolnou konstrukcí, která unese ve standardní velikosti až 150 kg a je takřka nezničitelná, nepřeberné množství designů a dostupnost pro každého. Na své si s cajony přijdou děti i dospělí a díky tomu, že jsou bubny z papíru je i pořizovací cena mnohem příznivější, než je tomu u těžkých dřevěných bubnů.

carton-cajon-navod-skladani-uzky


Jak se na něj hraje?

Papírový cajon ma trochu nižší bas, takže ho mohou používat velké kolektivy, aniž by vznikl nezvladatelný hluk rušící ostatní třídy. Při hraní nepřehluší ani ostatní nástroje a nižší intenzita je ideální i pro hru v uzavřeném prostoru. Na Carton Cajon se dají zahrát až 3 druhy tónů (hluboký, vysoký a střední) podle toho, do jaké výšky směrujete úder dlaní či prsty.

Typický chřestivý zvuk má na svědomí tzv. struník umístěný na kraji vnitřní přední stěny. Poslední specialitou Carton Cajonu je přídavný zvuk, který zajišťuje gumička z pryže navléknutá na vrchní část cajonu. Pokud si chcete rytmus občas okořenit, můžete ji využít na pronikavé práskavé zvuky.

Vznik značky

Carton Cajon je „dobrý nápad“, jak často slýchá její zakladatel – Jan Lála, který má 20 let zkušeností v práci s papírem z reklamní agentury. Zrodila se právě tak, z jednoduchého nápadu plynoucího z otázky „Jak zachovat kvality klasického cajonu a zároveň mu dodat na přitažlivosti novými vlastnostmi?“

A jelikož nápad nezůstal jen v pomyslné rovině, brzy po tom přišly první návrhy a práce na prototypu, který se několikrát testoval a předělával, než úspěšné prošel zátěžovými testy a podával odpovídající výkon po vizuální, praktické i poslechové stránce.

V průběhu 3 let se z jednoho nápadu zrodil cajon Standard pro dospělé, cajon Mini pro děti a ruční tamburína ve více než 50 dostupných designech včetně bílé a hnědé „Natural“ varianty, kterou si hudebníci mohou dotvořit podle vlastní představivosti.

Jelikož se ukázalo, že je Carton Cajon díky svým vlastnostem interdisciplinární učební pomůckou nejen do hudebních škol, ale i pro dramatickou, pohybovou či výtvarnou výchovu, brzy si ho oblíbili i muzikoterapeuti, učitelé a další pedagogičtí pracovníci. Všichni, kdo s cajony chtějí správně pracovat a vytěžit z jeho použití nejen ve školním prostředí maximum se mohou zúčastnit akreditovaných seminářů a workshopů, které Tamburína připravuje ve spolupráci se špičkovými českými i zahraničními lektory.

Více o značce Carton Cajon najdete na www.cartoncajon.cz.