Cajony

2 položek celkem
CJ 360 cajon studio 49
3 356 Kč

Dřevěný cajon s korpusem z břízy je upraven pro pohodlné sezení protiskluzovou úpravou vrchní plochy. Po podlaze pak neklouže díky podložkám z filcu. Cajon umožňuje hrát více...

ST7560
CJ 450 cajon studio 49
4 076 Kč

Dřevěný cajon s korpusem z břízy je opatřen protiskluzovou úpravou vrchní a spodní plochy, která umožňuje pohodlné hraní a stabilitu cajonu na podlaze. Na cajon si zahrajete...

ST7570

Cajon [kachon], španělsky „bedýnka”, je oblíbený perkusní nástroj latinskoamerického původu. Tradičně je zhotoven ze dřeva v kvádrovém  tvaru s ozvučným otvorem vzadu (dřevěná bedýnka). Podél přední stěny je potažen strunami, které dodávají cajonu jeho charakteristický chrastící zvuk.

Své užití našel cajon v kubánské, peruánské hudbě, flamencu a rumbě. Ve školním prostředí oceníte jejich snadný transport a všestrannost. Cajon dokonale nahradí bicí soupravu a zahrajete na něj i moderní rytmy populární hudby.

Nabízíme dřevěné cajony španělské značky José Leiva Percussion a německé firmy Studio49. Uvažujete-li o cajonu pro celou třídu, doporučujeme zakoupit jeho kartonovou variantu značky Carton Cajon. S výběrem Vám rádi pomůžeme.