CESTOVÁNÍ PO KONTINENTECH III - ASIE, EVROPA (webinář čt 10. 6. a čt 17. 6. 2021)

Kód: 2366
1 200 Kč
Cena za jednoho účastníka

10. 6. a 17. 6. 2021, on-line

S ohledem na pandemickou situaci otevíráme akreditovaný seminář pro učitele MŠ a 1. st. ZŠ formou webináře. Webinář je součástí tematického cyklu „Cestování po kontinentech“ (1. Afrika / 2. Amerika, Austrálie / 3. Asie, Evropa) obsahuje vokální, instrumentální, pohybové a dramatické činnosti. Jednotlivé části mohou být absolvovány i samostatně. 

Cena webináře při přihlášení do 7. 6. 2021 je  890 Kč (1 200 Kč).

Seminář je akreditovaný u MŠMT a lze jej hradit ze Šablon.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Dvoudílný webinář s předsedkyní České Orffovy společnosti Lenkou Pospíšilovou  a předním lektorkou edukačních programů Filharmonie Brno Michaelou Kulískovou poodkrývá tajemství hudby Asie a Evropy. Obsah semináře tvoří instrumentální, vokální, pohybové a dramatické činnosti vhodné pro didaktickou práci v předškolním a prvostupňovém vzdělávání. Důraz je kladen i na rozvoj nástrojových dovedností učitele.

V prvním boku ve čtvrtek 10.6. (14.00 - 17.30) se spolu s Lenkou Pospíšilovou a cestovní kanceláří Ententýna vydáte do Asie. "Hned první tóny nás zavedou do Japonska, kde nás roztančí malí bubeníci a připraví pro nás tradiční koláč. V Číně přivítáme Nový rok a zkusíme chytit do sítě rybu, v Rusku si zatančíme chorovod a vydáme se i k samotnému sultánovi, abychom ho pozdravili znělým Salam alejkum. V Israeli posedíme s přáteli a v Turecku nasedneme do slavného Orient Expresu, který nás zaveze zpět do Evropy. V Paříži se rozhlédneme z Eifelovky a rozhoupeme zvony největší katedrály, v Londýně si poslechneme Big Ben, v Itálii upečeme pizzu, ve Španělsku najdeme klíč k zámku a ve Finsku se ohřejeme v sauně a přes Polsko se vrátíme domů, do Čech." (dílna Lenky Pospíšilové)

V druhém bloku o týden později ve čtvrtek 17.6. (14.00 - 17.30) Vás Michala Kulísková provede technikami aktivního poslechu hudby v předškolním a prvostupňovém vzdělávání. "Máme pro vás dobrou zprávu: již můžeme volně cestovat a to nejen po Evropě! S Bohuslavem Martinů a Josefem Sukem můžeme cestovat až do daleké Asie a dokonce i bez covidového pasu! Zavřeme alespoň na chvíli naše "Kuchyňské revue" a vydejme se do Japonska hledat "Stopy ve sněhu". Poté se proměníme v "Motýly a rajky" a zaletíme si až na "Pohádkový kontinent"Z něho se ještě stihneme vrátit časem do 20. let 20. století do Paříže, kde se tehdy na každém rohu tančil "Le jazz"Hudební dílna nabízí nápady, jak lze menším dětem skrze aktivní poslech přiblížit skladby Bohuslava Martinů a Josefa Suka, kteří k vyhledávanému poslechovému repertoáru na MŠ i ZŠ (zatím) nepatří." (dílna Michaely Kulískové)

Okruhy semináře: 

 • písně, říkadla a pohybové hry inspirované tradiční hudbou Asie a Evropy 
 • hra na tělo, hra na etnické a Orffovy nástroje
 • aktivní poslech hudby v předškolním a prvostupňovém vzdělávání
 • didaktické modely

Ceny:

Cena webináře při přihlášení do 7. 6. 2021 je  890 Kč (místo 1 200 Kč) pro jednu osobu obsahuje účast na semináři, 1 shaker vajíčko, doprovodné didaktické materiály a publikaci Asie a Evropa Lenky Pospíšilové. V semináři budeme hrát na pentatonické nástroje (zvonkohry, zvonky, boomwhackery apod.). Jelikož je budete během semináře potřebovat, nabízíme Vám je s 5% slevou. Vybírejte ze souvisejících produktů níže, pro slevu vložte slevový kód PENTATONIKA.  

Důležité! Prosíme, napište nám do poznámky* jména, e-maily a data narození všech přihlášených účastníků. Potřebujeme je za účelem vystavení certifikátu. Děkujeme! 

*(Poznámku naleznete ve 3. kroku v košíku úplně dole pod textem "Zadat poznámku pro prodejce".)zadat-poznamku

Pro dotazy piště seminare@tamburina.cz či volejte +420 604 253 685 (Jitka Kopřivová) nebo  +420 603 245 069 (Jan Lála).

Množstevní slevy a slevy pro studenty či jiné samoplátce řešíme individuálně. Množstevní slevy a slevy pro studenty či jiné samoplátce řešíme individuálně. V případě nedostatečného zájmu si pořadatel vyhrazuje právo webinář nejpozději 72 hodin před konáním zrušit.


Asie

Seminář je vhodný pro: 

 • Učitele MŠ
 • Učitele 1. st. ZŠ
 • Učitele hudebních oborů ZUŠ pracující s dětmi dané věkové kategorie 
 • Učitele SŠ, VOŠ a konzervatoří vzdělávající v oboru hudební výchova
 • Pedagogy volného času vedoucí hudební kroužky a pracující s dětmi dané věkové kategorie
 • Vychovatele školských zařízení vedoucí hudební kroužky a pracující s dětmi dané věkové kategorie
 • Učitele - vedoucí školních zájmových kroužků a klubů pracující s dětmi dané věkové kategorie

Čas a délka konání: 8 vyučovacích hodin rozdělených do dvou bloků

Termíny: Čtvrtek 10. 6. 2021, 14.00 - 17.30 a čtvrtek 17. 6. 2021, 14.00 - 17.30

Lektoři:

 

Pospisilova_kolecko 

Lenka Pospíšilová

Lenka Pospíšilová absolvovala po ukončení studií na PedF UK letní kurz na Orffově institutu v Salcburku. Od roku 1992 učí na ZŠ s rozšířenou výukou Hv, kde založila dětský orchestr Hrajeto a rodičovský sbor Ajeto. Spolupracuje na výchovných koncertech s FOKem. Předsedá České Orffově společnosti.  

 

             
misa  

Michaela Kulísková 

Pochází z Brna, kde na Konzervatoři absolvovala hru na violu a na FFMU studovala jsem hudební vědu. Radost ze sdílení hudby ji dovedla k pedagogické činnosti, které se věnuje již 15 let. V současné době učí hudební výchovu na ZŠ a hudební nauky na ZUŠ. Působí také jako lektorka edukačních aktivit ve Filharmonií Brno a v Muzeu Bohuslava Martinů v Poličce.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Semináře pro učitele
Hmotnost: 0.11 kg
Datum a čas konání: 10. 6. 2021 (14.00 - 17.30), 17. 6. 2021 (14.00 - 17.30)
Tematické zaměření: ozvěny kontinentů
Typ vzdělávací akce: DVPP
Věková skupina: 3+, 6+

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.