Komplexní rytmicko-melodická sada 2.st.

Kód: 1534
92 475 Kč
Skladem u dodavatele (1 týden)

Sada pro 2. st. ZŠ, ZUŠ a SŠ

Komplexní rytmicko-melodická sada obsahuje celkem osm melodických nástrojů. Melodické nástroje jsou kombinovány ze dvou řad – řady 1000 s nízkým rezonančním korpusem a řady 1600 s kameny ze dřeva Pao Rosa. U série 1000 oceníte její skladnost a snadné zacházení, u série 1600 její sytost a hlasitost. Nabídku melodických nástrojů doplňují široká nabídka rytmických nástrojů jako jsou různé druhy bubnů či nástroje do ruky jako činelky, ozvučná dřívka, kravský zvonec a řada dalších.

Pomocí této sady ztvárníte rozmanité improvizace či hudebně-dramatické úlohy, doprovodíte zpěv písní či si zahrajete jen tak pro radost s min. 25 žáky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Oproti rozšířené řadě je spektrum rytmických nástrojů rozšířeno o dřevěný blok, vibraslap, kravský zvonec a o diatonický sopránový metalofon s kameny z kvalitního hliníku.

Necháte-li hrát na melodické nástroje více dětí, zapojíte jich o osm více. Chcete-li nechat hrát na melodické nástroje více dětí, doporučujeme dokoupit odpovídající paličky. Originální balení nástroje je dodáváno včetně dvou paliček.

Jeden až dva žáci mohou hrát na sopránovou zvonkohru, jeden až dva na altovou zvonkohru, jeden až dva na sopránový xylofon, dva až čtyři na altové xylofony, jedno až dvě na basový xylofon, dvě až čtyři na metalofony, jeden na cajon, jeden na djembe, jeden paličkou na ruční bubínek s přírodní membránu, tři na dřívka, jeden na dřevěný blok, jeden na guiro, jeden na vibraslap, jeden na obruč z lehkého kovu, jeden na kravský zvonec a pět jich může chrastit.

Detailní popis i zvukovou ukázku nástrojů naleznete u jednotlivých produktů v našem e-shopu.

Sada obsahuje tyto nástroje:

1x Djembe ADJ 13

1x Metalofon altový diatonický AM 1000 

1x Metalofon soprán. diatonický SM 1000

1x Xylofon altový diatonický AX 1000 

1x Xylofon altový diatonický AX 1600 

1x Xylofon basový diatonický BX 1000       

1x Xylofon sopránový diatonický SX 1000  

1x Zvonkohra altová diatonická GAd 

1x Zvonkohra sopránová diatonická GSd 

1x Cajon CJ 450

1x Obruč z lehkého kovu s činelky - Jingle Ring

3x Ozvučná dřívka S 21

1x Palička s filcovou hlavičkou FS

1x Palička k ručním perkusím STICK

1x Ruční bubínek s přírodní membránou RT 300

1x Sada shakerů SH 2

1x Sada shakerů SH 3

1x Triangl T 15

1x Dřevěný blok z růžového dřeva HT 2

1x Guiro se škrabkou

1x Kravský zvonec CB 4

1x Vibraslap malý

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rytmicko-melodické sady
Hmotnost: 41.2 kg
Počet dětí: 25
Věk: 11 let a více

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Zdroj doživotní kvality a perfektního zvuku 

Charakteristickým znakem STUDIA 49 je vycházet vstříc všem výzvám a požadavkům té nejkvalitnější řemeslné výroby. Těmito principy se řídí více než posledních 65 let. Jejich cílem je poskytovat perfektní a stálé ladění nástrojů doprovázené jedinečnou výdrží. 

Studio 49 je světoznámou společností, která vznikla a sídlí v Německu. Kvalita na celý život vyžaduje především zkušené a nadané řemeslníky, na kterých celá práce stojí. Všechny nástroje s ozvučenými kameny a nástroje s membránami stejně jako většina jejich ručních perkusních nástrojů se proto exkluzivně vyrábí jedině v Německu pod dohledem ostřílených mistrů.

Historie

Počátky Studia 49 sahají mnohem dál, než by se dalo podle roku založení jeho v roce 1949 předpokládat. Už v roce 1928 dostal Carl Orff, který vždy zůstane neoddělitelnou částí dějin Studia 49, od svého přítele z Kamerunu africký hudební nástroj zvaný Kaffir-Piano. Tento nástroj se skládal z malé obdélníkové bedýnky, na jejíž otevřené vrchní straně bylo 10 kamenů svázaných navzájem provázkem. A v tomto nástroji našel Orff inspiraci pro svou vlastní práci. Před 2. světovou válkou se nástroje, které začal vyrábět společně se svým přítelem a výrobcem cembal Karlem Maendlerem, staly nepostradatelnou pomůckou pro vyučování na škole Güntherschule v Mnichově a pro další rozvoj Orffova ideologického díla tzv. Schulwerku

V roce 1948 odvysílal bavorský rozhlas mnohé ukázky z Schulwerku a díky tomu se začala vynořovat záplava otázek, kde je možné Orffovy hudební nástroje sehnat. Byly přesně tím, co trh postrádal, zvlášť potom, co Karl Maendler po válce odešel do důchodu a skončil s výrobou nástrojů. Jeden z Orffovo studentů pak představil Orffa Klausovi Becker-Ehmckovi, mladému studentovi, který o pár měsíců později založil Studio 49. Klaus Becker-Ehmck později vyrobil litofon, který byl kompletně postavený podle představ Carla Orffa a v souladu s jeho ideami. Stejně tak vznikl xylofon ve tvaru kolébky na premiéru Orffovy opery Antigonae.

Díky bohaté zkušenosti Studia 49 s výrobou xylofonů a ostatních nástrojů s ozvučnými kameny bylo v roce 1961 možné založit výrobní oddělení pro profesionální orchestrální nástroje jako jsou vibrafony, merimby či koncertní xylofony a zvonkohry pod jménem ROYAL PERCUSSION. 

_W9I4791

Neustálý vývoj, řemeslnost a odbornost spolu s využíváním moderních technologií byly vždy základem pro produkci nástrojů Studia 49. Mnoho nadaných řemeslníků je u společnosti zaměstnáno řadu let a jejich oddanost kvalitě produktů dýchá z každého nástroje. Cílem Studia 49 vždy bylo vyrábět hudební nástroje s hodnotou na celý život a s kvalitou zvuku a zpracování vyhovujícím těm nejvyšším hudebním standardům. 

Od roku 1983 je Studio 49 působící na všech světových trzích vedeno druhou generací majitelů –  synem zakladatele Berndem Becker-Ehmckem. Blízké vazby na asociace Orffova Schullwerku po celém světě jsou dnes, více než 65 let po založení, důležitou součástí pro neustálý rozvoj jejich nástrojů.

Více o společnosti Studio 49 najdete na www.studio49.de.