Mikulášské zvonění

Kód: 2199
4 972 Kč 4 109 Kč bez DPH
Skladem u dodavatele (2 týdny)

Sada pro MŠ, 1. st. ZŠ a ZUŠ

Základní sada obsahuje elementární rytmické nástroje, jako je ruční bubínek, tamburína, ozvučná dřívka, triangly, rolničky a guiro shaker. S ohledem na volbu velikosti trianglů je sada vhodná pro nejmladší děti, ale používat ji může každý. Zejména učitelé mateřských škol ocení plastovou membránu bubínku, která se snadno otírá a udržuje čistá. Díky sestavení sady se do společného hraní může zapojit až 15 dětí.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Při hře dohromady vytvoří kolektiv různé rytmy nebo se může doprovázet například při skupinovém zpěvu s klavírem. Po jednom dětem můžete rozdat bubínek s plstěnou paličkou, tamburínu (Jingle Ring), dřevěné agogo a blog, guiro shaker, rolničky a činelky. Dvě děti mohou hrát na triangl, tři další na ozvučná dřívka a tři poslední mohou chrastit.

Sada obsahuje tyto nástroje:

1x Ruční bubínek s plastovou membránou RT 250

1x Dřevěný blok z růžového dřeva HT 2

1x Obruč z lehkého kovu s činelky - Jingle Ring MSR

1x Palička s filcovou hlavičkou FS

3x Ozvučná dřívka z tvrdého dřeva CL

1x Rolničky na koženém držátku SK

1x Sada shakerů SH 3

1x Dřevěné agogo WA

1x Guiro shaker se škrabkou GuS

1x Prstové činelky C 5

1x Triangl T 10

1x Triangl T 15

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: E-SHOP
Počet dětí: 15
Věk: do 4 let, 5-10 let

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Zdroj doživotní kvality a perfektního zvuku 

Charakteristickým znakem STUDIA 49 je vycházet vstříc všem výzvám a požadavkům té nejkvalitnější řemeslné výroby. Těmito principy se řídí více než posledních 65 let. Jejich cílem je poskytovat perfektní a stálé ladění nástrojů doprovázené jedinečnou výdrží. 

Studio 49 je světoznámou společností, která vznikla a sídlí v Německu. Kvalita na celý život vyžaduje především zkušené a nadané řemeslníky, na kterých celá práce stojí. Všechny nástroje s ozvučenými kameny a nástroje s membránami stejně jako většina jejich ručních perkusních nástrojů se proto exkluzivně vyrábí jedině v Německu pod dohledem ostřílených mistrů.

Historie

Počátky Studia 49 sahají mnohem dál, než by se dalo podle roku založení jeho v roce 1949 předpokládat. Už v roce 1928 dostal Carl Orff, který vždy zůstane neoddělitelnou částí dějin Studia 49, od svého přítele z Kamerunu africký hudební nástroj zvaný Kaffir-Piano. Tento nástroj se skládal z malé obdélníkové bedýnky, na jejíž otevřené vrchní straně bylo 10 kamenů svázaných navzájem provázkem. A v tomto nástroji našel Orff inspiraci pro svou vlastní práci. Před 2. světovou válkou se nástroje, které začal vyrábět společně se svým přítelem a výrobcem cembal Karlem Maendlerem, staly nepostradatelnou pomůckou pro vyučování na škole Güntherschule v Mnichově a pro další rozvoj Orffova ideologického díla tzv. Schulwerku

V roce 1948 odvysílal bavorský rozhlas mnohé ukázky z Schulwerku a díky tomu se začala vynořovat záplava otázek, kde je možné Orffovy hudební nástroje sehnat. Byly přesně tím, co trh postrádal, zvlášť potom, co Karl Maendler po válce odešel do důchodu a skončil s výrobou nástrojů. Jeden z Orffovo studentů pak představil Orffa Klausovi Becker-Ehmckovi, mladému studentovi, který o pár měsíců později založil Studio 49. Klaus Becker-Ehmck později vyrobil litofon, který byl kompletně postavený podle představ Carla Orffa a v souladu s jeho ideami. Stejně tak vznikl xylofon ve tvaru kolébky na premiéru Orffovy opery Antigonae.

Díky bohaté zkušenosti Studia 49 s výrobou xylofonů a ostatních nástrojů s ozvučnými kameny bylo v roce 1961 možné založit výrobní oddělení pro profesionální orchestrální nástroje jako jsou vibrafony, merimby či koncertní xylofony a zvonkohry pod jménem ROYAL PERCUSSION. 

_W9I4791

Neustálý vývoj, řemeslnost a odbornost spolu s využíváním moderních technologií byly vždy základem pro produkci nástrojů Studia 49. Mnoho nadaných řemeslníků je u společnosti zaměstnáno řadu let a jejich oddanost kvalitě produktů dýchá z každého nástroje. Cílem Studia 49 vždy bylo vyrábět hudební nástroje s hodnotou na celý život a s kvalitou zvuku a zpracování vyhovujícím těm nejvyšším hudebním standardům. 

Od roku 1983 je Studio 49 působící na všech světových trzích vedeno druhou generací majitelů –  synem zakladatele Berndem Becker-Ehmckem. Blízké vazby na asociace Orffova Schullwerku po celém světě jsou dnes, více než 65 let po založení, důležitou součástí pro neustálý rozvoj jejich nástrojů.

Více o společnosti Studio 49 najdete na www.studio49.de.