O NÁS

Nápad k založení Tamburíny se zrodil z přátelství mezi Jitkou Kopřivovou, která učí hudbu, a Honzou Lálou, který vyrábí papírové cajony. K této myšlence došli z odlišných směrů. Jitku zajímá didaktika a hudební pedagogika, Honzu zase hudební nástroje, technika a komunikace. Díky vzájemným sympatiím se jejich na první pohled ne příliš slučitelné profese propojily a daly vzniknout úrodné půdě na poli vzdělávání.

Honza a Jitka

 

Mag. Mgr. Jitka Kopřivová, Ph.D.

Je absolventkou PedF UK, Univerzity Mozarteum v Salcburku a nositelkou prestižních stipendií, m.j. Stipendia Nadace Dagmar a Václava Havlových (VIZE 97) a Stipendia Nadace Carla Orffa.

Disponuje dlouholetými zkušenostmi v oblasti tvorby, vývoje a realizace mezinárodních i tuzemských projektů, včetně garance programů dotovaných evropskými granty. Je zkušenou hudební pedagožkou s širokou praxí v oblasti hudební, hudebně-pohybové a pěvecké výchovy. Kromě České republiky působila v Rakousku, Německu a Austrálii. V současnosti vyučuje hudbu a zpěv na múzických odděleních Gymnázia Adalberta Stiftera v Linci.

Jitce můžete napsat na jitka@tamburina.cz.

 

Jan Lála

Má 20 let zkušeností z reklamní branže a bohaté zkušenosti s organizací a realizací projektů i řízení týmů. V rámci BTL rodinné agentury Troll CD, s.r.o. působil jako kreativní a obchodní ředitel pro nadnárodní klienty (např. Hornbach, Vodafone, Lactalis, MAN aj.). V současnosti se věnuje především výrobě a prodeji hudebních nástrojů. Je zakladatel české ekologicky laděné značky papírových bubnů Carton Cajon. 

Honzovi můžete psát na jan@tamburina.cz.