Seminář na přání - Profesní únava hlasu - možnosti prevence a nápravy

Kód: 2462
0 Kč / aktivita 0 Kč bez DPH
Odeslat poptávku

Prakticky zaměřený seminář zprostředkovává techniky prevence a nápravy hlasu v kontextu náročné profese učitele všech aprobací a stupňů

Seminář je akreditovaný u MŠMT a lze jej hradit ze Šablon.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Přináší základní informace z anatomie a fyziologie hlasu, základy práce s lidským hlasem v profesi učitele se zaměřením na rozvoj technik mluveného projevu, zásady hlasové hygieny a správného dýchání. Dále se zaměřuje na techniky rozpoznání individuálních příčin hlasových obtíží, únavy a hlasových poruch účastníků včetně způsobu, jak je odstranit. Obsahuje tipy, jak o hlas pečovat, aby zůstal plně funkční po dlouhá léta. 

Okruhy semináře: 

 • hlasová hygiena v práci učitele
 • příčiny hlasových potíží
 • techniky náprav a prevence poruch hlasu
 • individuální přístup v práci s lidským hlasem

Cena:
Seminář s akreditací DVPP č. j.MSMT-40340/2020-4-1031 rádi uspořádáme přímo u Vás ve škole. Vybrat si můžete z variant s jedním či dvěma lektory, v jednom  (1 x 8 vyuč. hod.) či ve dvou  (2 x 4 vyuč. hod.) blocích.

Cena za jednoho účastníka je 2 200 Kč. Minimální počet je 10 účastníků a maximální počet je 20 účastníků na jednom semináři. Účastníci nemusí být z jedné školy. Pokud jste malá škola, lze kapacitu semináře naplnit účastníky z okolních škol. Náklady na seminář poměrově rozdělíme mezi školy. 

U seminářů pořádaných mimo Prahu účtujeme dopravné a od 100 km od Prahy i nocleh. Poptávky po volných termínech zasílejte na e-mail: seminare@tamburina.cz, pro dotazy volejte +420 603 245 069.

Seminář je akreditován pro učitele všech aprobací pro tyto cílové skupiny: 

 • Učitele MŠ
 • Učitele 1. stupně ZŠ
 • Učitele 2. stupně ZŠ a SŠ
 • Učitele  ZUŠ a VOŠ
 • Učitele SŠ 
 • Učitele SOŠ a SOU
 • Učitele konzervatoří
 • Vychovatele školských zařízení a pedagogové volného času
 • Učitele – vedoucí školních zájmových kroužků a klubů

Čas a délka konání: 8 vyučovacích hodin

Lektorka:

Ticha_kolecko 

PaedDr. Alena Tichá, Ph. D.
 
odborný asistent na PedF UK, kde od 1974 - 2019 vedle hudebně-výchovných seminářů vyučovala především hlasovou výchovu, didaktiku zpěvu, oborovou didaktiku HV a vedla pedagogické praxe studentů. V Brandýse založila a 15 let vyučovala na škole s RVHV. Paralelně s výukou na PedF a ZŠ s RVHV působila 8 let jako hlasový pedagog na ZUŠ. Od roku 1992 dosud vede kurzy pro pedagogy. Specializuje se na nápravu profesní hlasové únavy (zejména pedagogů) a na tzv. nezpěváky a hlasovou výchovu dětí. je vyhledávaným hlasovým poradcem výběrových i amatérských sborů. Je autorkou a spoluautorkou publikací vydaných v nakladatelství Portál, Frauz a Albatros-Edika. 

Doplňkové parametry

Kategorie: SEMINÁŘE pro učitele
Typ akce: DVPP
Věková skupina: 3+, 6+, 11+

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení