Rozšířená rytmická sada 2.st.

Kód: 1542
26 325 Kč
Skladem u dodavatele (1 týden)

Sada pro 2. st. ZŠ, ZUŠ a SŠ

Sada obsahuje perkusní nástroje latinsko-americké a africké hudby a tzv. Orffovy nástroje. Zvukové charakteristiky jednotlivých nástrojů a nástrojových skupin se ideálně doplňují. Oceníte jak

Různorodost produktů zohledníte v samotné hudební praxi v diferencovaném školním kolektivu. Díky složení sady se do společného hraní může zapojit až 20 žáků.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nástroje se hodí jak k doprovodu písní, rytmickým improvizacím, hudebně-dramatickým činnostem, tak i k procvičování afrických či latinsko-amerických rytmů. V případě většího počtu dětí, doporučujeme sadu doplnit papírovými bubny Carton Cajon.

Skupinu latinsko-amerických nástrojů tvoří dřevěný cajon, dvoutónová dřívka, guiro, vibraslap, zvony, maracas (rumba koule), cabasa a mexický shaker. Djembe, chrastidlo shekere a caxixi zastupují nástroje africké, triangly, ozvučná dřívka, dřevěný blok, tamburína a metalický shaker reprezentují Orffovy nástroje.

Po jednom žáci mohou hrát na dřevěný cajon, cabasu, střední dřevěný blok s paličkou s dvojitou hlavou, tamburínu, mexický shaker, africké shekere, guiro se škrabkou, agogo zvony, vibraslap, djembe či paličkou na kravský zvonec. Poslední jednotlivec může chrastit na shaker. Jeden až dva žáci si zahrají na maracas a caxixi. Dvěma žákům můžete přidělit dvoutónová dřívka, dalším triangly a poslední dvojici ozvučná dřívka z růžového dřeva S 21. 

Sada obsahuje tyto nástroje:

1x Djembe ADJ 13

1x Cajon CJ 450

1x Cabasa Ca

2x Caxixi

2x Palička k ručním perkusím STICK

1x Palička s dvojitou hlavou DKS 6

1x Triangl T 15

1x Triangl T 20

1x Guiro se škrabkou

1x Kravský zvonec CB 4

1x Vibraslap malý

2x Dvoutónová ozvučná dřívka DCL

1x Dřevěný blok střední WB 16

1x Maracas Ma 26

1x Metalický shaker MS 17G

2x Ozvučná dřívka S 21

1x Shaker SRr

1x Shekere

1x Tamburína s velkými činely HSR 14

1x Zvony agogo

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rytmické sady
Hmotnost: 14.3 kg
Počet dětí: 20
Věk: 11 let a více

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Zdroj doživotní kvality a perfektního zvuku 

Charakteristickým znakem STUDIA 49 je vycházet vstříc všem výzvám a požadavkům té nejkvalitnější řemeslné výroby. Těmito principy se řídí více než posledních 65 let. Jejich cílem je poskytovat perfektní a stálé ladění nástrojů doprovázené jedinečnou výdrží. 

Studio 49 je světoznámou společností, která vznikla a sídlí v Německu. Kvalita na celý život vyžaduje především zkušené a nadané řemeslníky, na kterých celá práce stojí. Všechny nástroje s ozvučenými kameny a nástroje s membránami stejně jako většina jejich ručních perkusních nástrojů se proto exkluzivně vyrábí jedině v Německu pod dohledem ostřílených mistrů.

Historie

Počátky Studia 49 sahají mnohem dál, než by se dalo podle roku založení jeho v roce 1949 předpokládat. Už v roce 1928 dostal Carl Orff, který vždy zůstane neoddělitelnou částí dějin Studia 49, od svého přítele z Kamerunu africký hudební nástroj zvaný Kaffir-Piano. Tento nástroj se skládal z malé obdélníkové bedýnky, na jejíž otevřené vrchní straně bylo 10 kamenů svázaných navzájem provázkem. A v tomto nástroji našel Orff inspiraci pro svou vlastní práci. Před 2. světovou válkou se nástroje, které začal vyrábět společně se svým přítelem a výrobcem cembal Karlem Maendlerem, staly nepostradatelnou pomůckou pro vyučování na škole Güntherschule v Mnichově a pro další rozvoj Orffova ideologického díla tzv. Schulwerku

V roce 1948 odvysílal bavorský rozhlas mnohé ukázky z Schulwerku a díky tomu se začala vynořovat záplava otázek, kde je možné Orffovy hudební nástroje sehnat. Byly přesně tím, co trh postrádal, zvlášť potom, co Karl Maendler po válce odešel do důchodu a skončil s výrobou nástrojů. Jeden z Orffovo studentů pak představil Orffa Klausovi Becker-Ehmckovi, mladému studentovi, který o pár měsíců později založil Studio 49. Klaus Becker-Ehmck později vyrobil litofon, který byl kompletně postavený podle představ Carla Orffa a v souladu s jeho ideami. Stejně tak vznikl xylofon ve tvaru kolébky na premiéru Orffovy opery Antigonae.

Díky bohaté zkušenosti Studia 49 s výrobou xylofonů a ostatních nástrojů s ozvučnými kameny bylo v roce 1961 možné založit výrobní oddělení pro profesionální orchestrální nástroje jako jsou vibrafony, merimby či koncertní xylofony a zvonkohry pod jménem ROYAL PERCUSSION. 

_W9I4791

Neustálý vývoj, řemeslnost a odbornost spolu s využíváním moderních technologií byly vždy základem pro produkci nástrojů Studia 49. Mnoho nadaných řemeslníků je u společnosti zaměstnáno řadu let a jejich oddanost kvalitě produktů dýchá z každého nástroje. Cílem Studia 49 vždy bylo vyrábět hudební nástroje s hodnotou na celý život a s kvalitou zvuku a zpracování vyhovujícím těm nejvyšším hudebním standardům. 

Od roku 1983 je Studio 49 působící na všech světových trzích vedeno druhou generací majitelů –  synem zakladatele Berndem Becker-Ehmckem. Blízké vazby na asociace Orffova Schullwerku po celém světě jsou dnes, více než 65 let po založení, důležitou součástí pro neustálý rozvoj jejich nástrojů.

Více o společnosti Studio 49 najdete na www.studio49.de.