Základní rytmicko-melodická sada 2.st.

Kód: 1537
39 466 Kč
Skladem u dodavatele (1 týden)

Sada pro 2. st. ZŠ, ZUŠ a SŠ

Základní rytmicko-melodická sada obsahuje všechny tři typy melodických nástrojů v jedné či dvou polohách, dřevěný cajon, triangl, obruč z lehkého kovu s činelky, sadu shakerů a ozvučná dřívka z výběrového růžového dřeva. V sadě je celkem pět melodických nástrojů.

Pomocí této sady ztvárníte rozmanité improvizace či hudebně-dramatické úlohy, doprovodíte zpěv písní či si zahrajete jen tak pro radost s min 15 žáky.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Až dva žáci mohou hrát na sopránovou zvonkohru, jeden až dva žáci na altovou diatonickou zvonkohru, jeden až dva žáci na sopránový xylofon, jeden až dva žáci na altový diatonický xylofon, jeden až dva žáci na altový diatonický metalofon, jeden žák na cajon, jeden na triangl, jeden na obruč z lehkého kovu s činelky, čtyři děti budou určovat rytmus s ozvučnými dřívky a tři mohou chrastit.

Originální balení nástroje je dodáváno včetně dvou paliček. Chcete-li nechat hrát na melodické nástroje více než jednoho žáka, doporučujeme dokoupit odpovídající paličky.

U melodických nástrojů řady 1000 s nízkým rezonančním korpusem oceníte i jejich skladnost a snadný transport. Při dokoupení nylonové tašky (ST7120, ST7110) je pohodlně přenesete mezi učebnami a pracovišti.

Hlasitost série 1000 ideálně vyplní prostor klasických učeben, pro hru ve větších místnostech doporučujeme zakoupit nástroje s vyšším rezonančním korpusem.

Detailní popis i zvukovou ukázku těchto nástrojů naleznete u jednotlivých produktů v našem e-shopu.

Sada obsahuje tyto nástroje:

1x Metalofon altový diatonický AM 1000 

1x Xylofon altový diatonický AX 1000 

1x Xylofon sopránový diatonický SX 1000  

1x Zvonkohra altová diatonická GAd 

1x Zvonkohra sopránová diatonická GSd 

1x Cajon CJ 450

1x Obruč z lehkého kovu s činelky - Jingle Ring

4x Ozvučná dřívka S 21

1x Sada shakerů SH 3

1x Triangl T 15

 

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Rytmicko-melodické sady
Hmotnost: 18.3 kg
Počet dětí: 15
Věk: 11 let a více

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Zdroj doživotní kvality a perfektního zvuku 

Charakteristickým znakem STUDIA 49 je vycházet vstříc všem výzvám a požadavkům té nejkvalitnější řemeslné výroby. Těmito principy se řídí více než posledních 65 let. Jejich cílem je poskytovat perfektní a stálé ladění nástrojů doprovázené jedinečnou výdrží. 

Studio 49 je světoznámou společností, která vznikla a sídlí v Německu. Kvalita na celý život vyžaduje především zkušené a nadané řemeslníky, na kterých celá práce stojí. Všechny nástroje s ozvučenými kameny a nástroje s membránami stejně jako většina jejich ručních perkusních nástrojů se proto exkluzivně vyrábí jedině v Německu pod dohledem ostřílených mistrů.

Historie

Počátky Studia 49 sahají mnohem dál, než by se dalo podle roku založení jeho v roce 1949 předpokládat. Už v roce 1928 dostal Carl Orff, který vždy zůstane neoddělitelnou částí dějin Studia 49, od svého přítele z Kamerunu africký hudební nástroj zvaný Kaffir-Piano. Tento nástroj se skládal z malé obdélníkové bedýnky, na jejíž otevřené vrchní straně bylo 10 kamenů svázaných navzájem provázkem. A v tomto nástroji našel Orff inspiraci pro svou vlastní práci. Před 2. světovou válkou se nástroje, které začal vyrábět společně se svým přítelem a výrobcem cembal Karlem Maendlerem, staly nepostradatelnou pomůckou pro vyučování na škole Güntherschule v Mnichově a pro další rozvoj Orffova ideologického díla tzv. Schulwerku

V roce 1948 odvysílal bavorský rozhlas mnohé ukázky z Schulwerku a díky tomu se začala vynořovat záplava otázek, kde je možné Orffovy hudební nástroje sehnat. Byly přesně tím, co trh postrádal, zvlášť potom, co Karl Maendler po válce odešel do důchodu a skončil s výrobou nástrojů. Jeden z Orffovo studentů pak představil Orffa Klausovi Becker-Ehmckovi, mladému studentovi, který o pár měsíců později založil Studio 49. Klaus Becker-Ehmck později vyrobil litofon, který byl kompletně postavený podle představ Carla Orffa a v souladu s jeho ideami. Stejně tak vznikl xylofon ve tvaru kolébky na premiéru Orffovy opery Antigonae.

Díky bohaté zkušenosti Studia 49 s výrobou xylofonů a ostatních nástrojů s ozvučnými kameny bylo v roce 1961 možné založit výrobní oddělení pro profesionální orchestrální nástroje jako jsou vibrafony, merimby či koncertní xylofony a zvonkohry pod jménem ROYAL PERCUSSION. 

_W9I4791

Neustálý vývoj, řemeslnost a odbornost spolu s využíváním moderních technologií byly vždy základem pro produkci nástrojů Studia 49. Mnoho nadaných řemeslníků je u společnosti zaměstnáno řadu let a jejich oddanost kvalitě produktů dýchá z každého nástroje. Cílem Studia 49 vždy bylo vyrábět hudební nástroje s hodnotou na celý život a s kvalitou zvuku a zpracování vyhovujícím těm nejvyšším hudebním standardům. 

Od roku 1983 je Studio 49 působící na všech světových trzích vedeno druhou generací majitelů –  synem zakladatele Berndem Becker-Ehmckem. Blízké vazby na asociace Orffova Schullwerku po celém světě jsou dnes, více než 65 let po založení, důležitou součástí pro neustálý rozvoj jejich nástrojů.

Více o společnosti Studio 49 najdete na www.studio49.de.