Studio 49 RST 300/8P Tamburína s plastovou membránou

Kód: ST7752
Značka: Studio 49
2 886 Kč 2 385 Kč bez DPH
Skladem

Ruční bubínek RST 300/8P disponuje plastovou membránou, kterou je možné ladit pomocí upevňovacího mechanismu, a 8 páry velkých činelků vysoké kvality. Ty jsou vyrobeny z tepané alpaky – slitiny mědi, niklu, zinku a dalších kovů – známé v Německu díky svému vzhledu jako tzv. nové stříbro. Tělo tamburíny je zhotoveno z tvrdého laminovaného dřeva. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

  • korpus z vícekráte klíženého tvrdého dřeva
  • napínatelná plastová membrána
  • 8 párů činelů o průměru 45 mm
  • činely z tepané alpaky

 

Doplňkové parametry

Kategorie: HUDEBNÍ NÁSTROJE
Hmotnost: 0.6 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Zdroj doživotní kvality a perfektního zvuku 

Charakteristickým znakem STUDIA 49 je vycházet vstříc všem výzvám a požadavkům té nejkvalitnější řemeslné výroby. Těmito principy se řídí více než posledních 65 let. Jejich cílem je poskytovat perfektní a stálé ladění nástrojů doprovázené jedinečnou výdrží. 

Studio 49 je světoznámou společností, která vznikla a sídlí v Německu. Kvalita na celý život vyžaduje především zkušené a nadané řemeslníky, na kterých celá práce stojí. Všechny nástroje s ozvučenými kameny a nástroje s membránami stejně jako většina jejich ručních perkusních nástrojů se proto exkluzivně vyrábí jedině v Německu pod dohledem ostřílených mistrů.

Historie

Počátky Studia 49 sahají mnohem dál, než by se dalo podle roku založení jeho v roce 1949 předpokládat. Už v roce 1928 dostal Carl Orff, který vždy zůstane neoddělitelnou částí dějin Studia 49, od svého přítele z Kamerunu africký hudební nástroj zvaný Kaffir-Piano. Tento nástroj se skládal z malé obdélníkové bedýnky, na jejíž otevřené vrchní straně bylo 10 kamenů svázaných navzájem provázkem. A v tomto nástroji našel Orff inspiraci pro svou vlastní práci. Před 2. světovou válkou se nástroje, které začal vyrábět společně se svým přítelem a výrobcem cembal Karlem Maendlerem, staly nepostradatelnou pomůckou pro vyučování na škole Güntherschule v Mnichově a pro další rozvoj Orffova ideologického díla tzv. Schulwerku

V roce 1948 odvysílal bavorský rozhlas mnohé ukázky z Schulwerku a díky tomu se začala vynořovat záplava otázek, kde je možné Orffovy hudební nástroje sehnat. Byly přesně tím, co trh postrádal, zvlášť potom, co Karl Maendler po válce odešel do důchodu a skončil s výrobou nástrojů. Jeden z Orffovo studentů pak představil Orffa Klausovi Becker-Ehmckovi, mladému studentovi, který o pár měsíců později založil Studio 49. Klaus Becker-Ehmck později vyrobil litofon, který byl kompletně postavený podle představ Carla Orffa a v souladu s jeho ideami. Stejně tak vznikl xylofon ve tvaru kolébky na premiéru Orffovy opery Antigonae.

Díky bohaté zkušenosti Studia 49 s výrobou xylofonů a ostatních nástrojů s ozvučnými kameny bylo v roce 1961 možné založit výrobní oddělení pro profesionální orchestrální nástroje jako jsou vibrafony, merimby či koncertní xylofony a zvonkohry pod jménem ROYAL PERCUSSION. 

_W9I4791

Neustálý vývoj, řemeslnost a odbornost spolu s využíváním moderních technologií byly vždy základem pro produkci nástrojů Studia 49. Mnoho nadaných řemeslníků je u společnosti zaměstnáno řadu let a jejich oddanost kvalitě produktů dýchá z každého nástroje. Cílem Studia 49 vždy bylo vyrábět hudební nástroje s hodnotou na celý život a s kvalitou zvuku a zpracování vyhovujícím těm nejvyšším hudebním standardům. 

Od roku 1983 je Studio 49 působící na všech světových trzích vedeno druhou generací majitelů –  synem zakladatele Berndem Becker-Ehmckem. Blízké vazby na asociace Orffova Schullwerku po celém světě jsou dnes, více než 65 let po založení, důležitou součástí pro neustálý rozvoj jejich nástrojů.

Více o společnosti Studio 49 najdete na www.studio49.de.